Umýt se solným mýdlem je fakt zážitek. Proč?
#1 Žádná sušenka
Solné mýdlo tvoří hlavně dvě věci – sůl a nějaký pěnivý olej. Nejčastěji kokosový. Člověk by tak čekal, že po koupeli skončí vysušený jako treska. Opak je ale pravdou. Díky upravenému složení dokáže solné mýdlo něžně umýt i tu nejcitlivější pokožku.
#2 Je libo detox?
Solným mýdlům bývají často přisuzovány detoxikační účinky; někdy se doporučují také jako alternativa k solným koupelím. V tomto ohledu tě ale musím zklamat. Mýdlo, které zůstane na povrchu kůže pár vteřin, než ho spláchneš, bohužel podle mě žádné detoxikační zázraky zařídit nedokáže. (Pokud si to chceš ověřit, hledej heslo osmóza a prostuduj si, jak odstraňování škodlivých látek skrz kůži funguje). Kombinace soli a vhodných olejů ovšem zvládne pokožku důkladně vyčistit, zbavit odumřelých buněk a krásně prokrvit. To taky není k zahození.
#3 Kožní opravář
Solná mýdla si nejvíc pochvalují ti, kteří se potýkají s nějakými kožními potížemi. Nejčastěji jde o ekzémy a akné, ale objevují se i dobré zkušenosti při řešení plísní a nepříjemného tělesného pachu.
#4 Pěna dní
Solná mýdla vytváří bohatou a krémovou pěnu, která ti dá pocit opravdu luxusní péče. V kombinaci s tím, že napomáhají i hojení drobných ranek, je lze s úspěchem využít také jako mýdla na holení.
#5 Tvrdé jako kámen
Díky svému specifickému složení jsou solná mýdla tvrdá a pokud mají možnost řádně vyschnout, i celkem odolná vůči rozmáčení. Na mýdlence tak při správné péči vydrží klidně několik měsíců.
Solná mýdla jsou opravdový unikát. Specifické ale nejsou jen jejich účinky, taky sestavování receptů, výroba a další kroky se trochu liší od běžného postupu. O tom zase někdy příště. Anebo osobně na kurzu.
Mýdlu zdar!
♥
Chceš se pochlubit svými výtvory nebo potřebuješ pomocnou ruku? Pak tě srdečně zvu tě do naší facebookové skupiny Výroba přírodní kosmetiky a rostlinných mýdel, kde najdeš spoustu milých a zkušených mydlářek vždy připravených pomoci.